Як вибрати кондиціонер в дитячу кімнату?

Автор

Кліматична техніка за останні кілька десятиліть стала невід’ємною частиною комфорту. Кондиціонери встановлюють в кафе і ресторанах, офісах і торгових центрах. Щороку все більше квартир і приватних будинків оснащують цими приладами, однак коли справа доходить до вибору кондиціонера в дитячу кімнату, батьки опиняються на роздоріжжі. З приводу кліматичної техніки в кімнатах дітей є багато неоднозначних думок, тому вагання і роздуми на цю тему зрозумілі.

Чи можна встановлювати кондиціонер в дитячу?

Якби це питання поставили людям старшого віку, відповідь була б однозначною: «Ні в якому разі!». У суспільній свідомості міцно засів стереотип про те, що діти бояться холодного повітря, а особливо протягів. І хоча провідні педіатри України і світу твердять, що для малюків перегрівання значно шкідливіше, бабусі продовжують одягати шапочку на шапочку, вкривати дітей теплими ковдрами, коли в приміщенні +28° і навіть в дорослих від задухи в голові паморочиться.

Насправді ж кондиціонер в дитячу не тільки можна, а й потрібно встановлювати. Бо недосконалість теплообміну дитячого організму, якою керується старше покоління – це не вигадка. Але, замість того, щоб кутати малечу в ковдри, потрібно притримуватися оптимальних умов:

  • Температура повітря в кімнаті в межах 18-22°С;

  • Вологість – 50-70%.

В літню спеку такий мікроклімат може забезпечити тільки кліматична техніка. Завдяки їй діти гарно спатимуть, не буде проблем із пересушуванням слизових оболонок та висипів через надмірну пітливість.

Правила користування кондиціонером в дитячій кімнаті

Правила користування кондиціонером в дитячій кімнаті - изображение №1" >

Наведені нижче правила актуальні для всіх приміщень, в яких перебувають люди, але в кімнаті дитини особливо важливо їх дотримуватися:

  1. Потік повітря від кліматичної техніки не повинен бути направленим на ліжко, тож перед встановленням варто або продумати наперед розташування приладу, або переставити ліжко.
  2. Якщо у кімнаті дуже жарко, не встановлюйте кондиціонер відразу на 20-22°, температуру потрібно знижувати поступово на 2° через кожну годину, щоб організм мав час адаптуватися. Адже саме різкий перепад може стати причиною застуди.
  3. Вологість в межах 50-70% теж є важливою складовою здорового мікроклімату – краще обрати пристрій, який контролює цей показник або ж додатково встановити зволожувач повітря і купити гігрометр.

Дотримання цих простих правил допоможе вам пережити спеку і не застудитися.

Основні моменти вибору кондиціонера

Виробники кліматичної техніки пропонують великий вибір обладнання на будь-який бюджет і потреби, тому пересічному покупцеві складно зорієнтуватися та купити необхідний пристрій. Тож ми підготували перелік моментів, на які слід звертати увагу в першу чергу:

  • Потужність: цей показник вимірюється у кіловатах. В середньому необхідно 1 кВт на 10-12 м² площі. Однак такий підрахунок є досить умовним, бо він не враховує розміри вікон та дверей, технічні особливості будівлі, висоту стелі, тому для встановлення кондиціонера у Львові чи інших містах, краще попередньо звернутися до фахівців, щоб вони провели розрахунки і визначили оптимальну потужність приладу для вашої оселі. Також додатково варто врахувати те, що обладнання можна використовувати не тільки на охолодження, а й на обігрів, а в цьому разі теж треба брати до уваги низку нюансів.

Основні моменти вибору кондиціонера - изображение №1" >

  • Вид: найпопулярнішими за типом конструкції є спліт-системи, які складаються із двох блоків. Зовнішній розміщують на фасаді будівлі, а внутрішній – на стіні в кімнаті. Це обладнання є двох типів: класичне та інверторне. Класичний кондиціонер працює в режимі «стоп-старт»: при включенні вимірює температуру в кімнаті і знижує (підвищує) її до заданого параметру. Після цього вимикається, а коли температура змінюється на кілька градусів – знову вмикається. Інверторні прилади також попередньо вимірюють температуру в приміщенні і змінюють її до заданого параметру, але після його досягнення не вимикаються, а знижують потужність і тримають її на необхідному рівні. З інверторним кондиціонером немає температурних перепадів, різкого вмикання і холодних потоків повітря, тому для дитячої кімнати це – найкращий варіант.

  • Рівень шуму: оскільки прилад влітку працюватиме і вночі, важливо, щоб він функціонував максимально тихо. Майже безшумною роботою можуть похизуватися інверторні прилади, а сучасні моделі мають нічний режим для ще тихішої роботи.

  • Додаткові опції: зараз виробники пропонують обладнання з великим вибором функції, які не обмежуються тільки охолодженням та обігрівом. Деякі із них є досить сумнівними, але «підтримка рівня вологості» і «очищення повітря» - дуже корисні. Такий кондиціонер подбає про те, щоб температурні показники і вологість бути в потрібних межах, а також очистить вхідне повітря від пилу, пилку рослин та інших небажаних домішок.

Врахувавши всі ці моменти ви зможете купити дійсно якісне і корисне обладнання, але краще звернутися до фахівців компанії Теплософт, які поможуть і з добором кондиціонера, і з його встановленням.