"Бережіть свою шкіру, як це роблю я!": відомі українки закликають кожного перевірити родимки

Автор
"Бережіть свою шкіру, як це роблю я!": відомі українки закликають кожного перевірити родимки

Відомі українські жінки взяли участь в проєкті "SkinScan Я бережу свою шкіру". Він орієнтований на профілактику меланоми та інших проявів шкірної онкології в Україні та ефективну боротьбу з ними.

Серед зірок, які підтримали соціальну ініціативу — Соломія Вітвіцька, Лілія Ребрик, Санта Дімопулос, Лаура Марті, Ірма Вітовська, Ілона Гвоздьова, Анна Різатдінова, Даша Квіткова, Надія Матвєєва, Даша Трегубова. Вони взяли участь у масштабній фотосесії, яка є візуальною частиною проєкту "SkinScan. Я бережу свою шкіру".

Меседж зоймки звучить так: "Бережіть свою шкіру, як це роблю я!".

Вже 24 травня о 19.00 у ТРЦ DREAM TOWN, атріум Голлівуд (3 поверх, біля кінотеатру "Оскар") відбудеться відкриття грандіозної виставки за участю представниць проєкту "SkinScan Я бережу свою шкіру", працівників соціально відповідальних і профільних ЗМІ, лікарів і всіх, хто підтримує ідеї здоров'я в Україні.

ВАЖЛИВО! В рамках проєкту у Дні меланоми буде здійснюватися безкоштовна діагностика усіх бажаючих.

Згідно зі статистикою, в Україні лише 5% людей, які ніколи не мали і не мають жодних проблем зі шкірою. Однак, більшість шкірних захворювань виліковні або являють собою естетичні дефекти шкіри.

скин скан

За статистикою, в США близько 95-97% хворих на меланому одужують повністю, відновлюються і повертаються до повноцінного життя. В Україні цей показник нижчий, як мінімум, у два рази!

Меланома істотно молодшає. Якщо у віковій групі 60+ щорічна кількість хворих відносно стабільна, то у віковій групі 0-30 років спостерігається зростання пацієнтів.

Як це змінити? Варто лише раз на рік, бажано після відвідування південних країн або після закінчення літнього сезону відвідувати дерматолога!

#Просто прийди до дерматолога і покажи свої родимки!

профилактика меланомы

Чому проєкт SkinScan важливий?

  • В Україні немає культури засмаги і помірного перебування на сонці;
  • Низька онкологічна настороженість — як серед звичайних людей, так і у середовищі професіоналів;
  • В державних клініках немає сучасної апаратури для діагностики, особливо на ранніх стадіях;
  • Низька поінформованість населення щодо меланомі та її причин;
  • Погіршення екології, яка впливає на розвиток пухлинних процесів;
  • Безграмотність, часом на рівні забобонів, щодо відношення до родимок і новоутворень на шкірі;
  • Величезна кількість випадків самолікування, які часто призводять до фатальних наслідків;
  • Відсутність культури регулярного профілактичного відвідування дерматолога;
  • Низька поінформованість, обмежені знання щодо лазерних технологій — як найефективніших для лікування меланоми, недовіра до лазерних технологій (як у середовищі пацієнтів, так і у медичних працівників).
скин скан проверить родинки

Кому допоможе цей проєкт?

  • Пацієнтам, яким потрібна допомога, а також тим, хто знаходиться в зоні ризику (за спадковим чинником): інформування про сучасні можливості діагностики та лікування;
  • Для широкої аудиторії: інформування щодо культури поведінки на сонці, регулярного відвідування дерматолога з профілактичною метою, освітня програма широкого спектру про здоров'я шкіри;
  • Для журналістів: формування розуміння важливості теми й усвідомлена співпраця;
  • Для фахівців: просвітницькі проєкти, спрямовані на підвищення кваліфікації, розширення знань щодо можливостей лазерних технологій
перевірка своїх родимок

Статус проєкту: нон-стоп щорічно.

Активна фаза проєкту: Дні меланоми в травні, щорічно.

Продюсери проєкту: Іванна Слабошпицька, Олена Скачко.

Партнери проєкту: провідний дерматоонколог Андрій Лисецький, мережа клінік CALM (на базі яких у Дні меланоми буде здійснюватися безкоштовна діагностика усіх бажаючих), ТРЦ DREAM TOWN (організаційний партнер, на території якого буде відкрито виставку і розміщено пункт діагностики).

Інформаційний партнер: Viva! Перший журнал про відомих людей.

Офіційний фотограф проєкту: Олег Богдан, арт-директор журналу Viva!, який приїхав до України, щоб підтримати проєкт "SkinScan. Я бережу свою шкіру".

Фото бекстейджу: Влада Панчук.