Не пропусти: IV Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ! відбудеться у форматі off/online
- Автор
- Дата публикации
Щорічний Всеукраїнський фестиваль архітектури ARCHIKIDZ! Малої академії наук України відбудеться влітку у Києві в Національному експоцентрі України (ВДНГ) у форматі off/online. Організатори вирішили не скасовувати подію, а задля безпеки учасників (з огляду на карантин) — змінити її формат.
Протягом 20 днів, з 27 червня по 23 липня, організатори щодня збиратимуть в окремому павільйоні по одній команді дітей, дотримуючись правил особистої гігієни та безпеки. Творча робота кожної групи транслюватиметься на сторінках фестивалю у соціальних мережах задля залучення інших дітей до майстер-класу в онлайн-форматі. Участь у фестивалі безкоштовна. Графік відвідування буде опубліковано напередодні заходу. Кількість учасників у групах буде залежати від актуальних карантинних обмежень на період фестивалю.
Реєстрація — за посиланням.
Ми хочемо подарувати дітям архітектурне свято, на яке вони чекали протягом року. Нам важливо зберегти цю традицію, хоча зробити це у звичному для нас форматі не можемо. Ми змінюємось разом зі світом, у якому живемо. Цього року ARCHIKIDZ! відбудеться за новими для нас правилами. Якщо раніше фестиваль тривав 2 дні і збирав тисячі учасників на одному майданчику, цього року ми будемо збиратися в окремому великому павільйоні (1000 м2) маленькими групами (10 — 12 дітей) протягом 20 днів.
Також змінилась і програма заходу. Раніше ми проводили під час фестивалю декілька майстер-класів, лекцій та воркшопів у різних зонах одночасно. Цього року ми плануємо провести один головний майстер-клас — "Велику архітектурну майстерню", під час якої діти будуть створювати макети міста разом з архітектором. Окрім цього, діти зможуть більше дізнатися про архітектуру і архітектора завдяки тривалій та інтерактивній теоретичній частині. Інші активності ми скасували, оскільки не можемо збирати велику кількість людей. Але додали нові інтерактивні можливості для учасників. На фестивалі діти зможуть кататися в павільйоні на самокатах по дорогах, які вони самі створять разом з правилами дорожнього руху.
— говорить директор фестивалю ARCHIKIDZ! Ольга Глініна.
Тема IV Всеукраїнського фестивалю архітектури для дітей — "Природа у місті. Жити разом". Вона була обрана ще на початку року, а протягом останнього місяця стала актуальнішою. Працюючи з дітьми понад 3 роки, зустрічаючись з ними на фестивалі і в межах освітніх майстер-класів, організатори спостерігали жвавий інтерес юного покоління до теми екології. Діти хочуть жити у місті, де є зелені парки з пташками і тваринами:
Ми віримо, що можна покращити довкілля разом з дітьми!
Програма фестивального дня буде сформована з 3-х частин:
- Лекція з презентацією від практикуючого архітектора. Щодня перед групою дітей виступатиме архітектор. Його виступ транслюватиметься на сторінках фестивалю у соціальних мережах. На фестивалі спеціально відтворять атмосферу телевізійного шоу, задля online-спостереження з метою підвищення зацікавлення проєктом.
- Творче архітектурне завдання. Після виступу архітектор разом з дітьми створюють макет міста, а саме — окремої її частини. Кожна група відповідає за одну із зон — парки, дороги, прибудинкова територія, зони відпочинку тощо.
- Творче завдання — заселення міста. Павільйон під час фестивалю перетвориться на місто дитячих мрій та фантазій, яке з кожним днем будет змінюватися учасниками. Там з’являтимуться дерева, люди, тварини — все буде створено руками дітей під модерацією архітектора та волонтерів.
З 23 по 27 липня павільйон перетвориться на виставковий простір. Всі роботи демонструватимуться у форматі виставки дитячих архітектурних макетів. Виставка буде відкрита для всіх охочих.
Фестиваль відбувається за підтримки програми Європейського Союзу "Креативна Європа" (Creative Europe).
- Інформаційна довідка про ARCHIKIDZ!
ARCHIKIDZ! — Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей, який сприяє розвитку креативного мислення та навичок майбутнього у дітей. Історія фестивалю в Україні датується 2017 роком. Тоді архітектурне свято вперше відбулось у Києві. Починаючи з 2018 року і дотепер ARCHIKIDZ! — це не лише фестиваль, а й програма архітектурної освіти Національного центру "Мала академія наук України" центру наукової освіти UNESCO. Однією з провідних задач програми є збагачення шкільної програми вивченням предметів крізь призму архітектури.
- Інформаційна довідка про Малу академію наук України.
Мала академія наук України — це багаторівнева система пошуку, розвитку і підтримки обдарованих, схильних до науково-дослідницької діяльності дітей і молоді. Вона діє під егідою ЮНЕСКО та опікується впровадженням наукової освіти в Україні і світі.
Територіальні відділення МАН є у всіх регіонах України. Їхню роботу координує Національний центр "Мала академія наук України" (НЦ “МАНУ”). Це заклад подвійного підпорядкування — Міністерства освіти і науки України і Національної академії наук України. Як заклад, що виконує загальнодержавні функції з пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих учнів, НЦ "МАНУ" реалізує десятки масштабних науково-освітніх проєктів і заходів для учнівської молоді та педагогів.
Мала академія дає учням можливість поглиблювати знання та здійснювати дослідження фактично в усіх напрямах природничих, точних, гуманітарних і суспільних наук. Діяльність МАН структурована за 12 науковими відділеннями, які містять 65 секцій. Щороку до науково-дослідницької діяльності в системі МАН долучаються близько 250 тисяч школярів.
Офіційний сайт фестивалю: archikidz.org.ua.