На кота воркота, на дитину дрімота…
- Автор
- Дата публикации
На правах рекламы
Кожна мама знає, яку важливу роль у житті немовляти відіграє спокійний, безтурботний сон. Він безпосередньо впливає на працездатність клітин головного мозку малюка, стимулюючи його гармонійний фізичний і розумовий розвиток.
Дитина, яка спить щонайменше 12 годин на добу (стандарт Золотого Сну), прокидається щасливою і усміхненою, охоче грається та активно пізнає навколишній світ, позбавляючи маму багатьох проблем.
Здавалося б, що може бути легше, ніж забезпечити немовляті комфортні умови для нічного відпочинку? Але не все так просто. В ході проведеного рекламною агенцією «Медіаком» дослідження, ініційованого компанією P&G, виявилося, що майже 90% новонароджених хлопчиків та дівчаток в Україні мають недостатній нічний сон і прокидаються щонайменше один раз за ніч.
При чому лише невелика частка з опитаних мам вважають регулярний недосип дитини небезпечною проблемою та усвідомлюють його наслідки.
А наслідки можуть бути дуже серйозними. У малюків з порушеннями сну спостерігається відсутність апетиту, швидка втомлюваність, дратівливість, часті зміни настрою, які супроводжуються постійним плачем.
Деякі матері не звертають уваги на ці симптоми, вважаючи їх індивідуальними особливостями дитини й ознаками формування характеру, а даремно. Адже для уважної, турботливої мами така поведінка повинна стати першим тривожним дзвіночком. Якщо вчасно не відреагувати на проблему або й зовсім проігнорувати її, то в майбутньому такі «індивідуальні особливості характеру» можуть вилитися у психічні і фізичні захворювання.
Але проблеми зі сном негативно відбиваються не лише на самих немовлятах, а й на їх рідних. В результаті проведеного опитування серед матерів малюків віком від 0 до 24 місяців виявилося, що майже третина з них можуть собі дозволити не більше чотирьох годин безперервного нічного сну (при нормі 7-8 годин).
Не маючи можливості повноцінно відпочити й відновити необхідну енергію, такі мами швидко втомлюються, часто хворіють, скаржаться на емоційну виснаженість та постійну нестачу часу для домашніх справ і догляду за собою, що в деяких випадках призводить до розладів в сім’ї.
Отже, нестача сну у немовлят — проблема дуже серйозна і потребує вчасного вирішення. Адже якщо в перші роки життя Золотий Сон дитині можна повернути за допомогою лише кількох простих речей (регулярне провітрювання кімнати, якісні підгузники з високими поглинаючими властивостями, приємні ритуали засипання, білий шум тощо), то згодом розлади сну перетворюються на хронічні, потребують втручання спеціалістів й тривалого лікування.
Тож не зволікайте, і нехай ваш малюк спить спокійно!