Проблема кольків, запорів і здуття живота у малюка в перші місяці від народження
- Автор
- Дата публикации
LIKAR.INFO - эксперт [онлайн-конференция]
Існує декілька причин дискомфорту травлення,
які зустрічаються найчастіше при дисбактеріозах
Майже кожна мама стикається з проблемою кольків, запорів і здуття живота у малюка в перші місяці від народження. Всі ці прояви дискомфорту травлення зустрічаються й у здорових дітей, адже малюки мають ще недостатньо розвинені травну і ферментну системи. Але такі самі ознаки можуть бути симптомами дисбактеріозу, коли порушується мікрофлора кишечника і кількість шкідливих бактерій перевищує кількість корисних.
Щоб зрозуміти, чому кольки, запори, здуття живота є найпоширенішими проблемами, і як їм можна запобігти, спробуйте уявити себе на місці немовляти. Він опинився у новому середовищі, йому необхідно звикнути до всього нового: відчуттів, способу дихання та харчування. Для його маленького незахищеного організму це є дуже складним завданням. А найважливішим з усіх завдань є адаптація до харчування, тому що саме від цього залежить майбутній розвиток та здоров’я малюка. Для травлення, абсорбції, транспортування та засвоєння харчових речовин потрібний зрілий шлунково-кишечний тракт, достатня кількість та висока активність харчових ферментів. У немовляти всі ці функції розвиваються поступово, травна система працює з більшою напругою ніж система дорослого, кишечник є дуже чутливим і вразливим. Тому навіть найменші відхилення в роботі травної системи малюка можуть викликати проблеми з травленням: кольки, запори, здуття, зригування. Однак окрім нерозвиненості травної системи є ще низка причин, що спричиняють дискомфорт - це порушення засвоєння лактози, заковтування повітря, завеликий обсяг суміші на одне годування чи переведення з грудного на штучне вигодовування.
Всі ці ознаки свідчать про тимчасову чутливість кишечника Вашого малюка. Але все ж таки це дискомфорт для Вашої дитини і відсутність спокою для Вас. Тому, коли з’являються перші ознаки дискомфорту травлення, мамі необхідно дотримуватися правильного харчування у разі грудного вигодовування, що допоможе нормалізувати мікрофлору кишечника без лікування. При штучному вигодовуванні дуже важливо правильно підібрати суміш, яка буде враховувати особливості чутливої травної системи малюка і стимулювати розвиток здорової мікрофлори кишечника.
Суміш має ідеально підходити для незрілої травної системи немовляти. Білковий компонент суміші повинен гарантувати легке засвоєння, спеціальний жировий компонент - запобігати запорам, особливий склад вуглеводів - забезпечувати сприятливі умови для росту власних біфідобактерій, що є дуже важливим при дисбактеріозах. Густіша консистенція готової суміші забезпечить мінімальне заковтування повітря. Такщо, уважно читайте етикетки та рекомендацiї i зможете врегулювати травлення вашої дитини.