ТОП-3 поради батькам дітей, які мріють стати медиками

Автор
ТОП-3 поради батькам дітей, які мріють стати медиками

Професію лікаря неможливо порівняти з будь-якою іншою. Це творець, рятівник, фахівець, від якого залежить здоров'я та довголіття практично кожної людини. Що робити, якщо ваша дитина вирішила присвятити своє життя медицині? Експерти онлайн-школи "На Урок" впевнені, що майбутній лікар має володіти особливими якостями, мати високий рівень самодисципліни та мати якісні знання. Наступні поради стануть у пригоді тим, хто вважає медицину своїм покликанням та мріє стати медиком.

З'ясуйте, чи готова дитина стати лікарем

Для початку варто перевірити серйозність наміру дитини стати лікарем. Якщо школяр за власної ініціативи готовий витрачати весь вільний час на профільну самоосвіту — це чудове підтвердження його рішучості. Адже саме від мотивації та самоорганізації залежить успіх будь-якої справи. А наступні лайфхаки допоможуть дитині знайти відповідь на запитання "Медицина — це моє?":

  1. Вивчіть медицину зсередини. Зараз багато лікарів ведуть власні блоги, де розповідають про свою діяльність. Тут можна отримати корисну інформацію, подивитися на операції та інші лікарські маніпуляції, поставити запитання.
  2. Поспілкуйтеся з колишніми випускниками та студентами медичних вишів. Зробити це можна на тематичних форумах, у спільнотах соціальних мереж, на днях відкритих дверей. Розпитайте про процес навчання, працевлаштування та інші важливі моменти.
  3. Відвідайте анатомічні музеї. Там ви зможете побачити людські органи в спеціальних розчинах, різні аномалії та патології, результати хвороб тощо. Це буде своєрідний тест на страх та гидливість.
ТОП-3 поради батькам дітей, які мріють стати медиками

А якщо на вступі до медичного університету наполягають батьки? У цьому випадку ймовірність того, що дитина стане чудовим лікарем — не надто висока. За відсутності мотивації витримати велике навантаження майже неможливо.

Виховуйте відповідні особисті якості та навички

Практика показує, що лікарі мають певний склад розуму. Це раціонали та логіки, які приймають виважені рішення та хочуть змінювати світ навколо себе. "Професійний мінімум" лікаря — здатність засвоювати дуже великі обсяги інформації. А ось комунікабельність або синдром супергероя зовсім не обов'язкові! Лікар має бути готовим до роботи в стані невизначеності та мінливості: в медицині все ще багато білих плям, але лікар все одно має діяти рішуче. А ще у його арсеналі має бути набір психологічних інструментів, які допоможуть встановити довіру та знизити опір пацієнтів.

Як зрозуміти, чи буде дитина відповідати цим критеріям? Запропонуйте їй пройти психологічні та профорієнтаційні тести. Це допоможе визначити, які якості та навички наявні, а над чим треба працювати:

  • Уміння спілкуватися і слухати. Лікарю доведеться контактувати з великою кількістю людей, а знайти підхід потрібно до кожного. Тому важливо вміти не лише правильно ставити запитання, а й слухати.
  • Терпіння та стресостійкість. Пацієнти бувають різні, іноді вони можуть поводитися агресивно та неадекватно. Необхідно вміти зберігати спокій в будь-якій ситуації.
  • Хоробрість та відсутність гидливість. Навіть якщо дитина не збирається стати хірургом, їй все одно доведеться познайомитися з анатомією людського тіла. Не можна боятися крові, гною, моргу тощо.
  • Чудова пам'ять та здатність систематизувати дані. Медицина не статична, вона постійно еволюціонує, тому доведеться весь час щось вивчати, знати нормативні акти та інструкції, читати профільну літературу.
  • Рішучість та відповідальність за рішення. Майбутньому лікарю доведеться приймати рішення (іноді блискавично), від яких буде залежати чиєсь життя.
  • Уважність та спостережливість. Знадобиться швидко та своєчасно реагувати на будь-які зміни в стані пацієнта, не упускати важливі деталі під час постановки діагнозу.

А ще важливо розуміти реальні перспективи. Молодому спеціалісту варто бути готовим до низької заробітної плати, особливо на початку кар'єри. Після закінчення ВНЗ доведеться працювати рядовим лікарем у звичайній поліклініці чи лікарні.

ТОП-3 поради батькам дітей, які мріють стати медиками

Визначте пріоритети у вивченні шкільних дисциплін

Вступ до медичного вишу вимагає серйозної навчальної підготовки. Адже саме в цих університетах встановлено один з найвищих прохідних балів за результатами ЗНО. Тож починати готуватися до вступу необхідно якомога раніше (мінімум за два роки). Які предмети необхідні? Очевидно, що хімія та біологія є основними. Тому, в ідеалі, варто розпочинати профільне вивчення біології з 7 класу, а хімії — з 8 класу.

Крім того, обов'язково знадобляться математика та фізика. Але особливе значення в роботі лікаря має володіння англійською. Адже для будь-якого професіонала вкрай важливо бути в курсі досліджень та новітніх розробок. А передова наукова література та інтернет-ресурси зазвичай англомовні. Тож незнання мови — справжня проблема для будь-якого медика.

Вимоги до майбутнього студента-медика дійсно високі! Але якщо є впевненість у виборі професії, а майбутні перешкоди не лякають, допоможіть дитині досягнути її мрії — стати Лікарем! Так-так! Саме спеціалістом з великої літери!

Читайте також: Мільйонери на мінімалках: як допомогти дітям заробити свої перші гроші