«Вчителі видатних» - хто стоїть за успіхом геніїв
- Автор
- Дата публикации
26 липня «Освіторія» спільно з представниками премії Global Teacher Prize Ukraine організувала екскурсію вулицями Києва – «Вчителі видатних», щоб показати – за кожним лідером стоїть вчитель, а успіх це завжди спільна робота.
З ким радилася Леся Українка перед публікацією творів, хто розгледів талант і спонукав до написання віршів Павла Тичину, кому завдячує політичним успіхам Михайло Грушевський…хто ці люди, які стоять за досягненнями видатних діячів України?
Щоб відповісти на ці питання, громадська спілка «Освіторія» та Global Teacher Prize Ukraine вшанувала вчителів видатних українських діячів та митців, встановивши пам‘ятні таблички с цікавими фактами в екскурсійних місцях столиці.
Так проста сільська вчителька, Серафима Морачевська, першою помітила таланти Павла Тичини. Саме вона прийшла до батьків та наполягла, щоб хлопець здобув освіту. Першій вчительці Тичина присвятив однойменну поему «Серафима Морачевська».
Павло Тичина та його перша вчителька - Серафима Морачевська
Леся Українка перед публікацією творів погоджувала зі своїм наставником кожен рядок. Завдяки вченому, фольклористу, громадському діячу та брату її мати – Михайлу Петровичу Драгоманову, письменниця вивчила англійську, почала займатися перекладами та зробила значний вклад у формування національно-патріотичних поглядів суспільства.
Навіть свій псевдонім Леся Українка підібрала під впливом псевдоніма дядька — Українець.
Леся Українка з наставником Михайлом Петровичем Драгомановим
Грушевський — автор понад 2000 праць – почав писав під керівництвом Володимира Антоновича. За допомогою свого наставника Михайло Сергійович очолив кафедру історії України, яку відкрити у Львівському університеті.
Михайло Грушевський з наставником Володимира Антоновича
Тепер кожен може дізнатися подробиці життя вчителів, відвідавши національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки, музей-квартиру Павла Тичини, національну оперу України, київський національний університет імені Тараса Шевченка та історико-меморіальний музей Михайла Грушевського.
У цієї ініціативи є ще одна мета – привернути увагу до премії Global Teacher Prize Ukraine, яка в цьому році проходить в Україні вдруге. Учні із різних куточків країни мають змогу номінувати свого вчителя або він може самостійно заповнити анкету для участі.
Премія Global Teacher Prize Ukraine - відео
У 2017-му національна премія зібрала 2500 номінацій і 632 заявки з усіх областей країни. З 5 найкращих педагогів-новаторів зустрічався Президент України, переможець Global Teacher Prize Ukraine – 71-річний Паул Пшенічка потрапив до рейтингу «100 найвпливовіших українців». Сьогодні його учні викладають у Гарварді та працюють у наукових центрах США і Європи.
Паул Пшенічка - переможець першої премії Global Teacher Prize Ukraine
У цьому році призовий фонд, який отримає переможець Global Teacher Prize Ukraine, зі 100 000 гривень збільшено до 250 000 гривень. Цю суму можна витратити на втілення особистої мрії.
Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії Global Teacher Prize Ukraine до 15 липня.
Політики, відомі спортсмени, президенти різних країн, засновники та керівники компаній з мільярдним капіталом у своїх промовах та інтерв’ю кажуть – робота вчителя має відношення до успіху в житті.
Впевнені, кожен може згадати ту надзвичайну людину, яка впливала на те, хто ми є сьогодні. І подякувати їй за цю працю.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Альтернативное образование: 60 школ, в которых учат по-другому
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Школа отменяется: плюсы, минусы и виды домашнего образования в Украине
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Хороший учитель – какой он