Опорні школи в Україні: бути чи не бути?

Автор
Опорні школи в Україні: бути чи не бути?

Сьогодні у суспільстві гостро стоїть питання про реформування системи освіти. І поки цьогорічні абітурієнти хвилюються через ЗНО-2016, батьки та школярі молодших класів обговорють нове явище у нашій системі освіти - так звані опорні школи.

Основна реформа середньої школи запланована на найближчі роки та тісно пов’язана з процесом децентралізації в Україні. На практиці це означає, що місцеві громади матимуть більше повноважень і коштів та зможуть самі вирішувати питання щодо матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, в першу чергу – садочків та шкіл. Це дасть змогу створити на місцях опорні школи – школи, добре оснащені всім необхідним для сучасного навчального процесу, з обладнаними кабінетами та лабораторіями для фізики, хімії, біології, географії, математики тощо. Організація та оснащення опорних шкіл фінансуватиметься як з державного бюджету, так і з місцевих бюджетів, з можливістю залучення грантових коштів. Опорні школи потрібні для того, щоб учні з різних населених пунктів, незалежно від розміру цих населених пунктів та матеріального стану родини, мали рівний доступ до якісної шкільної освіти. Такі школи забезпечуватимуть освітні потреби населення на досить значній території, вони передбачають організоване підвезення учнів та педагогів шкільними автобусами. Цими питаннями опікуватимуться місцеві громади.

опорні школи

Програма опорних шкіл є центральним і надзвичайно важливим завданням для Міністерства освіти і науки. На цьому наголосив міністр освіти Сергій Квіт під час проведення брифінгу у Кабінеті Міністрів.

опорна школа в Україні

Кожне найменше село буде мати початкову школу, але в усіх регіонах будуть створюватися так звані «hub schools», або опорні школи, з належним устаткуванням кабінетів передусім фізики, хімії, біології, з належним кадровим складом. на опорні школи в бюджеті закладено 200 млн гривень, але це не основні кошти, тому що ми працюємо із донорами та інвесторами, ведемо переговори насамперед із Світовим банком та закоронними інвесторами.

опорна школа принципи

Варто зазначити, що новини про будівництво опорних шкіл в Україні викликало небувалий резонанс, проте й дуже багато негативу. Дехто висловив думку, що постановка питання про "будівництво кращих" за державний рахунок є хибною, оскільки є великі ризики, що реалізація цього проекту не тільки не сприятиме розвитку середньої (системостворючої) освіти в державі, а може привести до ще більшого її занепаду, деградації і навіть підвищення суспільного напруження. Ось як буде здійснюватися проект:

опорні школи 2016
опорна школа 2016
опорні школи 2016

І тепер починається найцікавіше, що і викликає найбільше недовіри серед населення. Будівництво опорних шкіл буде здійснено на конкурсній основі.

конкурс на опорні школи
конкурс на опорну школу

У багатьох людей виникає запитання, яким нормативним актом можна буде гарантувати чесність і правильність розподілу інвестиційних компонентів?

інвестиційні компоненти опорних шкіл
інвестиції опорні школи

Відомо, яким чином буде формуватися склад конкурсних комісій та власне етапи конкурсу для будівництва опорних шкіл:

склад комісій для конкурсу
етапи конкурсу
Опорні школи в Україні: бути чи не бути? - изображение №3
Опорні школи в Україні: бути чи не бути? - изображение №4

Оцінивши плани по будівництву опорних шкіл, користувачі соцмереж запропонували не поспішати, а також оцінити можливості інформіційних технологій: згальний вільний доступ до Мережі, безкоштовні онлайн-курси найкращих університетів світу та інше.

Будемо інформувати вас про стан речей у реформуванні освіти в Україні.