Як прості вправи з м'ячиком допомагають розвитку уваги та дісципліни в школярів: лайфхак для вчителів

Автор
Як прості вправи з м'ячиком допомагають розвитку уваги та дісципліни в школярів: лайфхак для вчителів

Що таке вправи Bal-A-Vis-X і як ігри з м'ячиками та мішечками з піском допомагають сконцентруватися школярам, ​​читайте у нашій статті.

Bal-A-Vis-X розшифровується як «Балансувальний-аудиально-візуальні вправи» ( "Balance - Auditory - Visual - Exercises"). Це кінезіологічні вправи, а м'ячики та мішечки з піском, за допомогою яких вони виконуються, називаються кінезіологічними.

Ця методика в першу чергу допомагає дітям з проблемами в навчанні (такими як «дислексія», «дисграфія», «гіперактивність», «дефіцит уваги»), покращує успішність. Також ці вправи рекомендовані для нормотипових дітей, наприклад, на перерві, щоб зняти напругу перед уроками, трохи розслабитися після контрольної, що допоможе бути більш зконцентрованими та уважними на подільших заняттях.

Чим корисна для дітей методика вправ Bal-A-Vis-X

Винахідником Bal-A-Vis-X є Білл Хуберт - шкільний учитель, який за своє життя навчив англійській мові безліч школярів.

Його методика базується на багаторічному досвіді роботи з дітьми, а також неврології і знанні пристроїв роботи нашого мозку.

Також вправи з кінезіологічними м'ячиками та мішечками Bal-A-Vis-X застосовують серед пацієнтів, що проходять реабілітацію після інсульту, черепно-мозкових травм і деяких інших захворювань головного мозку.

Ось що говорить засновник вправи Білл Хуберт:

У початкових класах я неодноразово стикався з хлопцями, у яких були помітні проблеми психологічного характеру. Хтось не міг зосередитися, сконцентрувати увагу, хтось страждав гіперактивністю, хтось відчував труднощі в освоєнні навичок читання і письма, хтось страждав на дислексію або не міг вибудувати нормальні відносини з вчителями і однолітками.

І тоді вчитель почав помічати, що таким дітям було непросто не тільки в навчальному класі, але і на заняттях фізкультурою: ті ж труднощі з увагою, координацією, взаємодією з товаришами.

Коли Білл почав вводити в програму навчання вправи Bal-A-Vis-X, то помітив, що діти, які змогли виробити навички, пов'язані з почуттям ритму і рівноваги, стали набагато успішними і в навчанні.

Як тільки він побачив позитивний результат, то взявся розробляти методику і це зайняло більше 20 років.

Які вправи для дітей входять в систему Bal-A-Vis-X

У систему Bal-A-Vis-X входить близько 300 вправ, більшість з яких виконується з м'ячиками, наповненими піском, а деякі при цьому виконуються на балансувальній дошці.

Всі вправи включають ритмічне перекладання або перекидання з руки в руку (свою або партнера) мішечків з піском або м'ячиків.

Суть вправ Bal-A-Vis-X:

  1. Це ритм. Йдеться мова про внутрішній ритм, який є природним і комфортним для людини і який дозволить якомога простіше і природніше виконувати ту чи іншу вправу, запам'ятати її на рівні м'язової пам'яті.
  2. Це робота очей, просторова орієнтація. Протягом 30-хвилинного сеансу доводиться до тисячі разів переводити погляд і змінювати фокусування зору за трьома основними осями: ліво-право, вниз-вгору, ближче-далі).
  3. Співробітництво. Основна частина вправ є парними або груповими. Тут принципово важлива синхронність, а значить всім і кожному доводиться вчитися працювати в команді.
  4. Відповідальність. Як тільки новачок досить добре опанує ту чи іншу вправу або комплекс вправ, перед ним відразу ж ставиться завдання навчити свого менш досвідченого товариша. Звичайно, все це робиться під контролем досвідченого інструктора.

Заняття за цією методикою мають і психотерапевтичну, і коригувальну дію, а також здатні допомогти у вирішенні найрізноманітніших проблем.

Источники

The exercises - Bal-A-Vis-X https://www.bal-a-vis-x.com/exercise.htm#

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психология девочек: особенности развития в 6-9 лет

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 12 месяцев ее жизни: как фотограф помог подростку стать увереннее в себе

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Травля в школе: что может сделать ребенок, чтобы остановить школьный буллинг