Як заохотити дітей до навчання влітку: трюки для батьків

Як заохотити дітей до навчання влітку: трюки для батьків

Літо — чудовий період не тільки для того, щоб відпочити, а й для того, щоб покращити успішність вашої дитини у навчанні. Що варто робити, аби розвинути природну мотивацію, допитливість та любов до процесу навчання, з’ясовували журналісти Проєкту "Навчаємось разом: дружня школа".

Про навчання влітку ми говорили з Оленою Данилюк — психологинею, тренеркою та спеціалісткою з сімейної та дитячої психології.

Олена Данилюк

Перше правило продуктивного навчання влітку — дайте дитині час на відпочинок

Буває, що кількість матеріалів та завдань на літо настільки велика, що батьки намагаються розписати день дитини по хвилинах. Але варто пам'ятати:найголовніше завдання на цей період — відпочинок та відновлення після інтенсивного шкільного року.

У перший місяць канікул краще дати дитині свободу та можливість "видихнути", полінуватися та понудьгувати. Саме це почуття підштовхує до нових ідей та занять, стає орієнтиром у розумінні, що подобається, а що — ні.

Це не означає, що варто дозволити дитині проводити весь день за комп'ютерними іграми чи переглядом телевізора. Найкращий відпочинок — це зміна діяльності. А якщо перенести заняття на свіже повітря — це буде "комбо".

Друге правило — створіть план занять

Від середини літа доцільно повертати дитину до навчального графіку: згадати точні науки, літературу та інші предмети. Для цього можна проводити декілька різних занять упродовж дня. Для віку початкової школи оптимальними будуть 20-30-хвилинні заняття, для доросліших цей час збільшуємо до однієї години. Це варто робити для того, щоб дитина відновила забуті за літо знання та почувала себе впевненіше в школі.

навчання дітей онлайн

Третє правило — дайте дитині можливість відчути себе в іншій ролі

Часто у класі кожен займає певну конкретну роль. Це не завжди роль лідера або відмінника. Дитина може почуватися невпевнено або сором'язливо.

Під час канікул дитина може спробувати себе в новій ролі. Для цього підійдуть літні табори, спеціалізовані гуртки, розвивальні заняття. Головний критерій вибору — аби це подобалося вашій дитині. Тож завдання батьків — побачити її сильні сторони та дати можливість відчути себе впевнено.

Четверте правило — покажіть приклад: навчайтеся самі

Навчаючись самостійно, ви покажете, що це цікаво та захопливо, зможете надихнути дитину до навчання та додатково підвищити власний авторитет. Можете разом сходити в музей, читати про історичні події або вирішувати задачки.

П'яте правило — виховуйте в дитини любов до читання

Навіть якщо раніше це заняття не подобалось вашій дитині, канікули — ідеальний час це змінити.

Для того, щоб полюбити читання, потрібне зацікавлення. Не бійтеся вийти за рамки програми літератури на літо. Купіть дитині книгу, яка відповідатиме її інтересам та захопленням.

Шосте правило — не забігайте наперед у шкільній програмі

Якщо ви хочете допомогти дитині "підтягнути" навчання — повторіть програму останньої чверті року. Навчання наперед не збільшить мотивацію дитини.

Пам'ятайте про індивідуальний темп дитини, приймайте її, помічайте сильні сторони та розвивайте їх. Проводьте час разом — станьте справжнім другом та опорою своєму школяреві.

Авторка: Анастасія Камінська, журналістка Проєкту "Навчаємось разом: дружня школа"

Цей матеріал був створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Його зміст є виключною відповідальністю партнера і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії.