Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків
- Автор
- Дата публикации
- Автор
В Україні вийшла до світу дитяча книга "Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків" про 50 видатних українських жінок.
Книжка має на меті розповісти не лише про особистий успіх кожної героїні, а й про великі вчинки, які вплинули на життя багатьох людей, та різноманітність сфер, де жінки досягли значних здобутків, змінюючи світ навколо себе. Це історії про силу духу та віру в себе. Серед героїнь проекту — науковиці, лікарки, дизайнерки, військові, спортсменки, активістки, волонтерки, літераторки.
Настя Касьян
шеф-редактор UAUA.info
Кожна сторінка книжки "Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків" - це історія у вигляді коротенької оповіді про видатну жінку, яка жила в той чи інший проміжок часу в Україні або проживає тут нині. Вони робили або роблять і зараз великі справи, йдуть своїм обраним шляхом, та надихають інших своїм прикладом.
Ці жінки не зважали на думку суспільства та рідних, йдучі до своєї мети, вони долали перешкоди та обмеження, які їм приготувало житття, аби робити свою справу. Що змушує не тільки захоплюватися їхніми подвигами, але й надихає на підкорення своїх власних вершин.
Оскільки в книзі зібрані історії дівчат різних епох, дуже не вистачає дат, які б одразу допомагали орієнтуватися, коли саме відбувалися означені події, зрозуміти історичній контекст не тільки того, що відбувалося в той час, але й важливість тих чи інших досягнень героїнь.
Наприклад, королева Анна Ярославна сусідує з нашими сучасницями: шахісткою Анною Музичук та миротворицею Валерією Парадою, що трохи спантеличує.
Також мало приділено уваги самим досягненням. В історіях немає згадки, про що саме писали письменниці та поетеси, що малювали художниці, чому саме присвячені наукові роботи вчених, та як вони вплинули на світ, науку або культуру.
Так здобутки вже згаданої королеви Анни Ярославни зводяться до того, що вона була дочкою князя, яку видали заміж за короля Франції, і будучи королевою вона вразила усіх вмінням читати, писати та гарно одягатися. Тобто навичками, якими зараз може похизуватися майже будь-яка семирічна дитина. Якщо Анна Ярославна була найосвідченішою жінкою свого часу, то текст не дає цього розуміння.
Або інший приклад - Кіра Муратова знімала фільми, які не подобались владі. А от про що були ці фільми, що саме вона вкладала в свою творчість, завдяки чому Кіра Муратова стала знаковою постаттю у кінематографі — не зрозуміло.
Особливо важливо приділити увагу саме досягненням мисткинь зараз, коли значимість таких професій, як письменник, художник чи актриса нівелювалося завдяки широким можливостям інтернету, через що кожен другий - називає себе поетом, кожен третій — актором.
Імена усіх жінок, що увійшли в книгу, безперечно, треба знати. Але хотілося щоб вони асоціювалися з досягненнями, а не з загальними біографічними відомостями, які часом спрощені до слів "життя було важке", тим самим позбавляючи героїнь їхньої унікальності, та лишаючи питання "чому саме вона, чому з неї я маю брати приклад, або маю захотіти бути на неї схожою".
"Сила дівчат" — перша збірка історій про українських дівчат, котрі — нехай частіше всупереч, а не завдяки суспільству та обставинам, традиціям і навіть часом своїм родинам — змінили й продовжують змінювати цей світ на краще. І це дійсно важлива книга, яка може спонукати тисячі дівчат не зупинятися, коли зустрічаються перешкоди на шляху до мети, а навпаки діяти. Чого бажаємо й видавцям.
«Сила дівчат» вийшла у видавництві #книголав за ініціативи Internews та за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади. Перший наклад "Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків" буде безкоштовно розповсюджуватись протягом березня у шкільних та дитячих бібліотеках Луганської та Донецької областей, дітям із сімей переселенців, ветеранів та бійців АТО, загиблих та зниклих безвісти, а також через волонтерські організації.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: "Ты можешь больше, чем ты думаешь": мотивационная книга для подростков
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Отзыв о книге для детей "Балет"
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Майя та її мами: книга для детей о том, что семьи бывают разными