Як підготувати дитину до випускного у садочку: 7 порад для батьків

Автор
Як підготувати дитину до випускного у садочку: 7 порад для батьків

Ця стаття представлена і російською мовою

Зовсім скоро у малюків почнуться «випускні» і варто задуматися, як підготувати дитину до свята. Адже, будемо відверті, таке свято - це вельми серйозний стрес для карапуза і його батьків.

Найчастіше такі дитячі заходи проводяться у формальній обстановці з чітко прописаним сценарієм, в якому немає місця дитячому бешкетництву. А при цьому багато дорослих (чужі батьки!) приносять з собою фотоапарати і відеокамери.

Уявіть себе на місці карапуза, який змушений виступати під спалахами домашніх «папараці». Звичайно, малюк, який пережив таке один раз, буде дуже нервувати, йдучи на черговий виступ.

Проблеми з тим, як підготувати дитину до випускного, в основному виникають через декілька факторів. Наприклад, багато що залежить від дитячого темпераменту.

Дитина-холерик і дитина-флегматик (екстраверт і інтроверт) завжди по-різному будуть ставитися до публічних заходів. Ви можете постаратися згладити кути, не ламаючи характер свого чада.

Якщо ніякі способи не допомогли малюкові побороти свій страх виступів, може, тоді не варто змушувати його?

Активному карапузові, який хоче, щоб всі дивилися тільки на нього, можна пояснити, що й іншим діткам теж потрібна увага. Тому що, побачивши, що йому дістаються не всі захоплені погляди глядачів, такий малюк обов'язково закотить істерику.

Складніше йде справа з підготовкою інтроверта. Тихому і слухняному «домашньому» малюку потрібно спробувати пояснити, що це всього лише звичайний захід, до якого не потрібно ставитися якось по-особливому. Переконайте малюка, що Ви будете задоволені будь-яким результатом його виступу.

Важливо не давати малюку поблажок, якщо він намагається ухилитися від вивчення заданого до свята віршика або ролі. Так чи інакше, йому потрібно звикнути до того, що публічних виступів в житті буде чимало. Якщо все пустити на самоплив, то в школі він навіть не зможе відповідати урок, стоячи біля дошки.

Спробуйте перетворити підготовку дитини до выпускного в гру. Наприклад, ви можете перекидатися м'ячем, заучуючи фразу, або перетворити рядки вірша в улюблені іграшки, які будуть «виступати», коли ви вимовляєте чергові слова.

Як підготувати дитину до випускного у садочку: 7 порад для батьків - изображение №1

Ще одним важливим фактором, що впливає на підготовку до концерту, є реакція і ставлення батьків до цієї події. Тому що для багатьох тат і мам святкові заходи перетворюються на майданчик для демонстрації власного самолюбства і амбіцій. Вони спеціально до свята купують дитині нові костюми, сукні, намагаючись виділитися на фоніінших.

Батьки ставлять перед своїм чадом завдання бути найкращим. І якщо малюк з якихось причин не справляється з цією вимогою, він починає відчувати почуття провини за те, що не виправдав надій.

Надалі це загрожує появою проблем із заниженою самооцінкою, надмірною сором'язливістю і переросте в прагнення «ухилятися» від будь-яких публічних виступів.

Щоб уникнути такого ставлення дитини до ранків, пам'ятайте:

1. У Вас має бути спокійне і позитивне ставлення до майбутнього свята. Не перебільшуйте значущість події, не кажіть малюкові про відповідальність, тому що це може ще більше його схвилювати.

2. Завірте крихітку, що не відбудеться нічого страшного, якщо він забуде слова. Але поясніть, що постаратися йому все-таки потрібно, тому що так малюк стане розумніше і уважніше. Та й взагалі мама з татом просто хочуть помилуватися на нього під час заходу.

3. «Розпишіть» привабливі сторони дитячого свята, щоб дитині самій захотілося на нього піти. Не забудьте сказати про подарунки, адже дошкільнятам дуже важливо отримувати заохочення.

4. Не перетворюйте дні перед святом в одну суцільну підготовку до цього заходу. Так карапуз вирішить, що йому намагаються ускладнити життя, позбавляючи щоденних радощів, і буде тільки противитися цій підготовці.

5. Розучуйте з малюком його репліки в ігровій формі. Нехай заняття будуть недовгими, але з великими перервами (мінімум 45 хвилин).

6. Не змушуйте дитину вчити матеріал «через не можу». Тим більше не можна погрожувати йому яких-небудь покаранням за невиконану роботу. Так він остаточно втратить всякий інтерес до вивчення нового і отримає занижену самооцінку.

7. Заохочуйте спілкування малюка з іншими людьми (особливо якщо він інтроверт), розповідайте йому, як можна подружитися з іншими дітьми. Такий спосіб допоможе дитині знайти своє коло спілкування, в якому він зможе самореалізуватися.

Важливо пам'ятати: якщо ці поради не допомогли дитині побороти свій страх виступів, може, тоді не варто змушувати його? Не мучте карапуза, не всі можуть виступати на сцені. Він обов'язково знайде своє заняття, в якому досягне успіху. А цю нішу нехай займуть ті, у кого є артистичний талант.