Соціальний діагноз – сирота
- Автор
- Дата публикации
- Автор
20 відсотків випускників інтернатів стають бомжами, 50 процентів колишніх вихованок цих закладів відмовляються в пологових будинках від своїх дітей.
Ці факти наводились на черговому засіданні Дніпропетровського прес-клубу реформ, присвяченому заходам в рамках програми «Родина для дитини», яку підтримує американська неурядова організація Holt international.
Мета трирічної програми «Родина для дитини» полягає у створенні комплексної системи сімейних форм виховання, що містить послуги у таких сферах: збереження родини, влаштування дитини до прийомної родини або будинку сімейного типу та національне усиновлення, комплексної системи послуг щодо впровадження сімейних форм виховання. Втілення програми здійснюється у п’яти місцевостях трьох областей України: Дніпропетровської, Київської та Черкаської з метою забезпечення потреб саме цієї громади.
Як зазначив координатор по зв’язках з владою, правоохоронними органами та громадськістю громадської організації «Жіночий інформаційний центр» Павло Власов, у багатьох країнах відмовилися від інтернатного перебування дітей-сиріт та таких, які позбавлені батьківського піклування. Перевагу віддають сімейним будинкам, де діти набагато краще почуваються, виховуються в сім’ї. Така форма є 2-2,5 раза більш економною для держави.
Досвідом поділилась голова Новомосковської районної громадської організації «Центр підтримки сім’ї» Тетяна Асперова:
- Є випадки, коли беруть дітей, а потім повертають до дитбудинку чи інтернату. А це вже криза. Наше завдання й полягає в тому, щоб цього не сталося, щоб дитина не вийшла з сім’ї, не мандрувала.
Голова Дніпропетровського осередку Ліги Соціальних Працівників України Вікторія Гурина повідомила, що у рамках програми створено навчальний центр по підготовці спеціалістів, котрі працюватимуть в консультаційних пунктах пологових відділень. Робота це дуже делікатна, тонка. Потрібно враховувати психологію осіб, які вирішили залишити дитину в пологовому будинку. Це здебільшого неповнолітні дівчата, жінки з неповних сімей, сироти. В межах цієї програми буде проведено 6 семінарів для спеціалістів.
У міському центрі соціально-трудової реабілітації дітей-інвалідів «Надія» перебуває 41 дитина з тяжкими недугами, відхиленнями в фізичному розвитку, з фізичними вадами, серед яких 10 дошкільнят. Тут батьки отримують консультації, як не соромитись своїх дітей, здійснюватимуться поїздки їх до Києва (київські тата й мами виїжджали за кордон, де вивчали досвід роботи з дітьми-інвалідами), проводитимуться тренінги.
На думку організаторів прес-клубу, саме за дитячими сімейними будинками майбутнє. Але перш ніж створювати їх, потрібно змінити фінансування. Місцевий бюджет явно не потягне такий осередок. І як тут не згадати слова нашого Президента: «Потрібно створити такі умови, щоб гроші ходили за дітьми».
Сорок три роки в Синельниківському районі діє Раївська середня школа-інтернат. Педагоги його мають власний погляд як на інтернатську форму виховання, так і сімейні будинки.
//dnepr.info