Як вибрати няню для немовляти: 10 важливих правил

Автор

Ця ж стаття представлена російською мовою.

Зараз все більше молодих сімей користуються послугами няні. Але як вибрати няню, щоб завжди бути впевненими в тому, що вона буде надійно піклуватися про ваше маля? До вибору такого важливого помічника для вашої родини потрібно поставитися з необхідною серйозністю і відповідальністю.

Перше і найважливіше правило у виборі няні для немовляти, це те, що для такої малечі няню краще підбирати в спеціальному агентстві, що займається підбором персоналу. Але якщо ж Ви все-таки вирішили займатися пошуком няні самостійно і не витрачати зайві гроші на агентство, зверніть увагу на деякі критерії відбору і складіть список вимог.

Поради батькам, як вибрати няню для немовляти:

1. Бажано починати шукати няню ще під час вагітності. Якщо дозволяє фінансовий стан, то можна взяти людину ще до пологів. Таким чином ви забезпечите собі необхідний догляд на останніх термінах, встигнете звикнути до нової людини і не отримаєте додаткового стресу після народження малюка, вибираючи няню. На додаток до всього у вас з'явиться можливість перевірити нову людину і поспостерігати за нею: чи підходить вона вам психологічно, чи комфортно перебувати з нею на одній території.

2. Кращим варіантом пошуку може стати звернення до друзів і знайомих, які вже користувалися послугами няні. Однак слід пам'ятати, що думка про якість догляду та виховання - поняття суб'єктивне. Тому ставтеся до порад критично.

3. Краще для немовляти наймати патронажних медсестер чи інших медичних працівників. Також варіантом може стати жінка, у якої своїх кілька дітей і є досвід роботи в інших сім'ях.

4. Важливо, щоб у няні був досвід роботи з немовлятами, так як це дуже ніжні створення, які потребують особливої ​​уваги та догляду. Послуги кваліфікованої і досвідченою няні обходяться досить дорого, але в цьому разі про економію мова йти не повинна.

Читай також: Новонароджений в домі: розподіляємо ролі та обов'язки

5.Також звертайте увагу на здоров'я і охайність кандидатури. Свіжий запах з рота, чиста шкіра, приємний запах від тіла - це все не дрібниці, а говорить про хороший стан організму вашої няні. А чисті й доглянуті волосся і акуратно підстрижені нігті - про охайність. Не забудьте і про медичну довідку, якщо її немає - попросіть майбутню няню пройти основних фахівців і здати аналіз крові на ВІЛ/СНІД. Бажано отримати висновок психіатра - не думайте, що визначити психічний стан ви зможете самостійно, бувають випадки, коли тільки фахівець зможе поставити діагноз.

6. Не довіряйте будь-кому співбесіду з нянею, тільки мати дитини може визначити, чи підходить даний кандидат.

7. Крім основних обов'язків, няня повинна вміти готувати дитині їжу, виконувати всі необхідні гігієнічні процедури.

8. Якщо дозволяють кошти, встановіть відео камеру в тих приміщеннях, де перебуває дитина з нянею. Це допоможе вам «незримо» спостерігати і контролювати процес виховання дитини. Таким чином, ви перевірите правильність вибору няні з 100% надійністю.

9. Вибравши відповідну кандидатуру, необхідно офіційно оформити трудові відносини відповідно до законодавства. Це необхідно зробити, незалежно від того, знайомі в з нею чи ні.

10. І, звичайно ж звертайте увагу на те, як реагує малюк на няню. Адже, як відомо діти відчувають тон, з яким звертаються до нього самого. Тому якщо малюк вередує і не хоче йти на ручки до няні, підбирайте іншу кандидатуру.

Можливо, підбір няні відніме у вас багато часу і сил, але здоров'я і майбутнє вашого малюка закладається саме зараз, на початку шляху - будьте уважні!

Читай також: Няні, гувернантки, допомога в домі