Перші ознаки вагітності

Автор
Перші ознаки вагітності

Ця стаття представлена і на російській мові

Відповідь на питання про наявність чи відсутність вагітності завжди хочеться отримати якомога швидше.

Звичайно, стан невідомості може бути досить болісним і обтяжливим, але не менш важливо знати про настання вагітності якомога раніше і по ряду інших причин.

Як відомо, в перші тижні вагітності, та й весь перший триместр, жінка повинна бути найбільш уважна до свого здоров'я і самопочуття. Багато ліків просто не припустимо приймати протягом першого триместру вагітності. Так само слід уникати вживання алкоголю, активного і пасивного куріння, різкої зміни клімату, перегріву і переохолодження. Це найвідповідальніший період у формуванні нового життя, так як в цей час закладаються всі основні системи організму вашого малюка.

Перейдемо ж до ранніх ознаками вагітності. Найбільш надійним і достовірним способом визначення вагітності є тест на вагітність. Його можна придбати в будь-якій аптеці. Однак, рекомендується використовувати цей спосіб, починаючи з першого дня затримки місячних. Слід уточнити, що якщо вагітність і почне якось заявляти про себе, то станеться це, швидше за все, через 5-9 днів після запліднення яйцеклітини. А воно може трапитися як у день здійснення статевого акту, так і через кілька діб. Виявляється, сперматозоїди можуть зберігати життєздатність в статевих шляхах жінки до 3-6 днів. Чи є якісь перші ознаки вагітності, за якими можна підтвердити її наявність ще до настання затримки? Виявляється, є. Але всі вони настільки суб'єктивні і різноманітні в кожному окремому випадку, що немає абсолютно ніякої гарантії у достовірності такого способу визначення вагітності.

Спробуємо їх перерахувати:

1. Зросла чутливість грудей, набухання і болючість молочних залоз. Слід зазначити, що ці явища можуть бути ознакою швидкої менструації. І вони дійсно дуже схожі на ті, які з'являються за кілька днів до початку менструального періоду.

У вас також може виникнути відчуття тяжкості і повноти грудей. Деякі жінки переживають такі зміни свого тіла вже через один-два тижні після запліднення.

До речі, колір ареол (область навколо сосків) також може змінитися вже в першому триместрі вагітності. Вони стають більш насиченого кольору. І після народження малюка будьте готові до того, що ареоли будуть більш темними, ніж до цієї важливої ​​події у вашому житті.

2. Головний біль, запаморочення, нудота. Ці ознаки, як і попередні, можуть провіщати швидке настання місячних. Але вони також є характерними для ранніх строківвагітності. Багато хто вважає, що такі симптоми можуть з'явитися вранці, але насправді вони бувають у будь-який час дня і ночі - все залежить від особливості організму.

Зазвичай вони проявляються між другимі восьмимтижнем вагітності. Найчастіше - через місяць після зачаття. Якраз в цей період у багатьох майбутніх мам з'являється чутливість до деяких запахів, які можуть викликати нудоту або блювоту.

На думку фахівців, підвищення рівня естрогену на ранньому терміні уповільнює спорожнення шлунка, таким чином, впливаючи на розвиток нудоти. У більшості жінок такі симптоми проходять з початком другого триместру вагітності.

Але в той же час, смакові переваги жінки в цей період можуть різко змінитися. Наприклад, улюбленоюможе стати їжа, яку раніше вагітна і бачити не могла, не те, що смакувати.

Перші ознаки вагітності - изображение №1

3. Іноді імплантація плодового яйця може призвести до невеликих кров'янисті виділення. Також кров'янисті виділення можуть виявитися початком чергового місячного циклу. Вони можуть з'явитися вже в перший день вагітності, коли запліднена яйцеклітина впроваджується в стінку матки. Зазвичай вони не рясні, їх помічають за 7-10 днів передбачуваного початку наступної менструації.

Іноді такі виділення збивають з пантелику вагітну жінку, яка вважає, що у неї почалася менструація. Важливо знати, що їх відмінні риси - це колір, який повинен бути темним, коричневим. Вони зазвичай невеликі і густі і закінчуються набагато швидше місячних.

Але Вам слід звернутися до лікаря, якщо виділення рясні, кров'янисті, та ще й супроводжуються сильними больовими відчуттями. Це може стати ознакою загрозивикидня.

4. Збільшення кількості виділень. Зазвичай у вагітних жінок виділення стають більш рясними, але вони не повинні доставляти дискомфорту, викликати печіння або свербежу. Цей фактор також досить індивідуальний, тому складно спиратися на нього як на ознака вагітність.

Кількість виділень збільшується через те, що тазові органи під час очікування малишаінтенсівно забезпечуються кров'ю і «живуть» енергійної життям. У цей період всі їхні функції суттєво підвищуються. Також у вагітних актівізуютьсязалози слизової оболонки матки.

Так що збільшення виділень не повинно Вас лякати. Але не займайтеся самолікуванням, яке Вам порадили подруги. Обов`язково розкажіть лікарю про все, що Вас турбує.

5. Швидка втомлюваність, сонливість, слабкість. Як ви розумієте, дані ознаки так само не можуть бути хоч скільки-то достовірними.

Такі симптоми характерні для багатьох вагітних. Точна причина такої слабкості поки ще не визначена, але фахівці вважають, що це пов'язано з підвищенням рівня гормону прогестерону.

Стомлюваність і сонливість - це досить специфічний ознака «цікавого положення», і він може бути пов'язаний з безліччю причин, крім вагітності.

До речі, саме в цей період у жінок відбуваються перепади настрою, вони стають дуже емоційними або навіть плаксивими. Такі зміни викликані різкою зміною рівня гормонів.

6. Підвищення температури тіла. Зазвичай температура при настанні вагітності трохи вище 37 градусів. Якщо ви впевнені, що це не застуда і не інше нездужання, - ця ознака вже більш достовірний. Однак відсутність його зовсім не говорить про те, що ви не вагітні.

Мабуть, більш точний результат дасть вимір базальної температури тіла (в прямій кишці). Її необхідно міряти вранці, не встаючи з ліжка і за умови, що Ви перебували у стані спокою не менше 6 годин. При дотриманні всіх параметрів, базальна температура вище 37 градусів свідчить про вагітність.

Підвищується базальна температура тіла відразу після овуляції і підтримується на такому ж рівні до настання менструального періоду. Якщо ж вона зберігається підвищеноюдовше покладеного терміну, це також є ознакою вагітність.

Перші ознаки вагітності - изображение №2

7. Затримка місячних може свідчити про настання вагітності. Проте ця ознака не спрацьовує у випадку,якщо у вас нерегулярний менструальний цикл, ви перенесли стрес, тяжку хворобу, були схильні до зміни клімату. У цьому випадку, затримка є сигналом до необхідності проведення тесту на вагітність. А цей спосіб, як уже говорилося, найбільш достовірний.

Часто саме ця ознака є першим при настанні вагітності, але зрідка у жінки кровотечі можуть тривати під час очікуваних місячних, в основному, на 6-12 день після зачаття. Називається воно імплантаційним кровотечею. Зазвичай воно не таке сильне і тривале, як звичайні місячні, і з'являється, коли запліднена яйцеклітина приєднується до стінки матки.

До речі, зазвичай будь-яку кровотечу під час очікування дитини менш інтенсивне, ніж під час менструального періоду.

У той же час, якщо у Вас нерегулярні цикли, то інші ознаки вагітності Ви помітите раніше, ніж відсутність місячних.

8. Ну і нарешті, горезвісна жіноча інтуїція. Деякі жінки настільки добре відчуваютьсвій фізичний і психо-емоційний стан, що можуть практично безпомилково визначити свою вагітність ще до затримки місячних. Залишається тільки позаздрити їх здібностям.

Якщо ж у Вас виникли якісь сумніви або підозри про стан Вашого здоров'я, то краще всього звернутися до лікаря. Він призначить необхідні аналізи та дослідження, допоможе прояснити ситуацію і знайти відповіді на хвилюючі Вас питання.