5 принципов производства безопасных продуктов

5 принципов производства безопасных продуктов

Давай выясним, какие условия необходимо соблюсти при производстве детских продуктов, чтобы они оставались максимально полезными и безопасными для здоровья ребенка. Ведь мы как родители просто обязаны знать эти нюансы, чтобы кормить ребенка только самым лучшим и самым качественным.

5 принципов производства безопасных продуктов

1. Качество сырья

Мамы и папы должны знать, что для ультрапастеризации и последующего розлива молока в упаковку Тетра Пак производители могут использовать только молоко самого высокого качества. К такому сырью применяют очень жесткие требования по качеству, свежести и безопасности. И если производитель позволит себе хоть раз пренебречь этими требованиями, дорогостоящее оборудование для ультрапастеризации и упаковки молока попросту сломается, без шанса на восстановление.

В Законе Украины «О детском питании» требования к качеству сырья для изготовления продуктов детского питания прописаны довольно жестко. В частности, статья 5, п. 1 закона гласит:

«Державне регулювання виробництва та обігу продуктів дитячого харчування здійснюється з метою забезпечення гарантій щодо виробництва продуктів дитячого харчування в умовах, що відповідають установленим відповідно до закону вимогам санітарних, ветеринарно-санітарних норм та правил, безпеки та збереження довкілля; виробництва продуктів дитячого харчування на промисловій основі з високоякісної сировини, вирощеної у спеціальних сировинних зонах, та із застосуванням дозволених до використання компонентів рецептури і допоміжних засобів і матеріалів для виробництва та обігу».

В статье 8 Закона Украины детально описаны требования к сырью и условиям его выращивания, предназначенному для производства детского питания:

  • 1. У виробництві продуктів дитячого харчування застосовується сировина, яка виробляється переважно у спеціальних сировинних зонах.
  • 2. Порядок надання статусу спеціальної сировинної та загальні вимоги до них визначаються Кабінетом Міністрів України.
  • 3. У спеціальній сировинній зоні забороняється будівництво промислових та інших хімічних об`єктів, що негативно впливають на агрокліматичне та екологічне становище, за винятком випадків, коли це є стратегічно необхідним.
  • 4. Застосування пестицидів та агрохімікатів у спеціальній сировинній зоні провадиться за спеціальними технологіями, що забезпечують отримання продукції, яка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам дитячого харчування.
  • 5. Сировина, призначена для виробництва продуктів дитячого харчування, повинна відповідати обов`язковим параметрам безпечності та мінімальним специфікаціям якості, затвердженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров`я.

В статье 9 Закона Украины «О детском питании» также прописаны нормы, которые применяются к сырью уже на производстве:

«Для виробництва продуктів дитячого харчування забороняється використання сировини, яка містить пестициди, важкі метали, радіонукліди, гормональні препарати, антибіотики та інші небезпечні речовини, наявність яких не допускається державними санітарними нормами або рівні яких перевищують максимально допустимі. Забороняється використання для виробництва продуктів дитячого харчування сировини, що складається або виробляється з генетично модифікованих організмів».

Очень хочется надеяться, что производители придерживаются этих требований при производстве детских продуктов питания.