Cвято Миколая!

Cвято Миколая!

„Іде святий Миколай полями, лугами, а за ним поспішають янголи, які несуть дарунки для добрих чемних дітей......”

Майже цілий рік усі ми – й дорослі, й малята з нетерпіння очікуємо зимові свята.

День св. Миколая, Новий рік, Різдво, Водохреща та інші урочисті дні несуть із собою веселощі та розваги, ігри, співи та танці!

З особливим нетерпінням чекають діти 19 грудня, бо Cвято Миколая пов”язане з подарунками, гарним настроєм, як це й буває на свято...

В Україні святий Миколай завжди вважався покровителем і заступником усіх дітей. У цей день діти чекають його з нетерпінням: вони знають, що за їхню слухняність та працьовитість Святий Миколай принесе їм безліч подарунків та миколайчики. Тож намагаються бути протягом усього року саме такими: не лінивими, доброзичливими, старанними.

І в ніч з 18-го на 19-е грудня Миколай покладе подарунки слухняним дітям під подушку або черевик біля порога чи в глиняний полумисок, який увечері перед сном діти ставлять на підвіконня. А неслухняним дітям святий із натяком приносить різочки, які лишає в куточку.

Подарунки один для одного іноді готують і дорослі. Вони дарують їх тим, хто протягом року не скупився на добрі справи.

Шанують Святого не тільки в Україні. На честь Миколая в усьому християнському світі збудовано чимало храмів, до нього в молитвах звертаються мандрівники та подорожні багатьох країн.

У Фінляндії та Нідерландах цей день називають Днем подарунків. Напередодні вечором за двері біля порога кладуть мішок, а вранці знаходять його з подарунками для всієї сім”ї. А діти з нетерпінням чекають 18 грудня, щоб покласти надвечір біля каміна черевик, поставити поруч воду і трохи сіна або моркви – для коня святого Миколая. Вранці діти з великою радістю знаходять у своїх черевиках шоколадні фігурки Святого.

Чи чуєте ви, як грає музика?

То до нас спешить Святий Миколай, але далека його дорога... тому він прислав до нас своїх провісників – ангелів..

Будьте добрі, мудрі, щирі,

Живіть в радості і мирі.

Хай добро вас не минає,

Сонце щастям хай засяє!

Зима іде – свята веде.

Енциклопедія свят.Школа. Х.:2003